Ole silmapaistev!

13. detsember 2018, Kõrveküla infojuht, Kommentaarid: 0

Mina olen silmapaistev

Kuidas teha ennast silmapaistvaks? Kõrveküla Põhikoolis on sellel poolaastal toimunud mitmeid tegevusi, et meie lapsed oleksid lisaks headele õpitulemustele ka tänaval silmapaistvad.

19.oktoobril kontrollisid kooli õpetajad koos politseinikega õpilaste jalgrataste vastavust liiklusseaduse nõuetele. Sel päeval tuli jalgrattaga kooli 21 õpilast ja ainult kaks ratast olid tipp-topp korras. Tänu heale koostööle maanteeametiga said ka kõik ülejäänud jalgrattad puuduvad elemendid ja turvaline vuramine võis jätkuda.

26.novembri õhtupimeduses lõid kooli õpetajad, õpilased ja ka lapsevanemad kaasa helkurkõnnil, koos vallarahvaga oli meid kokku 34. Helkurkõnnil osales ka vallavanem Jarno Laur.
See oli nii armas, et ka noored pered tulid oma väikeste põnnidega helkurkõnnile.
Alustasime Tartu vallamajas, vaatsime helkuri videost klippi ja rääkisime helkuri ajaloost.
Demonstreerisime kuhu ja millisele kõrgusele on kõige mõistlikum helkur kinnitada. Ka kõige pisemad, 2-aastased helkurkõnnil osalejad pidasid vapralt vastu.

Tore oli jälgida õpilasi, kes suhtlesid tänavatel liiklejatega, uudistades, kas neil ikka on helkur. Kui oli, andsid lapsed lisaks kiitvatele sõnadele ka kommi, kui ei olnud, siis helkuri koos õpetussõnadega kuhu see kinnitada tuleb. Õpilaste arvates võiks järgmisel aastal helkurkõnd kesta vähemalt 1,5 tundi. Kui lapsed nii tahavad, siis nii ka teeme.
Lõpetuseks jõime koolimajas kuuma teed ja sõime pirukaid.

12.detsembril kontrollisid õpetajad kooli tulevatel õpilastel helkurite olemasolu. Kellel oli, sai kiita, kellel polnud, sai helkuri. Paraku mitte kõik õpilased, sest 90 helkurit sai jagatud ja teine samapalju jäi veel puudu. Mõnel lapsel oli helkur taskus, mõnel lõua alla luku külge kinnitatud, mõnel kodus teise jope küljes. Sellest pole kasu. Helkur tuleb kinnitada keha sõidutee-poolsele küljele, 30-80 cm kõrgusele maapinnast, siis paistavad sõiduki tuled helkurile peale ja see omakorda peegeldab valguse sõidukijuhi silmadesse.

Hea ema ja isa!
Palun vaata oma laste riided üle ja kui riietel ei ole helkurmaterjalist ribasid, siis palun leia võimalus lapsele helkuri ostmiseks, et ta saaks ka liikluses olla silmapaistev.

Marina Paddar
sotsiaalpedagoog