Opiqu ligipääsu loomine õpilasele

13. märts 2020, Kõrveküla infojuht, Kommentaarid: 0

Õpilase Opiqu konto saab luua kooli vahendusel õpilase isikliku eKooli konto abil või õpilase meiliaadressi kaudu.

**Kui kool kasutab eKooli, siis tuleb õpilase konto luua eKooli abil**
1. Aineõpetaja seob eKooli päeviku Opiquga. Päeviku sidumise alustamiseks klõpsab õpetaja eKooli päevikuvaates "Lisa materjale" lingile.

2. Pärast edukat seose loomist tekib eKooli päeviku nimekirjas olevatele õpilastele automaatselt eKooli kasutajatunnuse põhine Opiqu konto. NB! Õpilasel peab olema isiklik eKooli konto (mitte lapsevanema oma).

3. Õpetajad ja õpilased logivad sisse aadressil www.opiq.ee, klõpsavad eKooli logole ja kui avaneb eKooli sisselogimise leht, sisestavad eKooli kasutajatunnuse ja parooli.

4. Lapsevanemale saab Opiqu konto lisada õpilane ise oma konto seadetes, klõpsates "Minu vanemad" lingile.