3.A klass - I poolaasta


September
     A. Pervik "Hädaoru kuningas"
Oktoober
     K. Kass "Samueli võlupadi" või
     A. Kivirähk "Sirli, Siim ja saladused" või
     M. Õunpuu "Kuninganna Anni lood"
November
     Üks muinasjutukogumik sarjast "Saja rahva lood"
Detsember
     J. Põldmaa "Lepatriinude jõulud" või
     A. Kivirähk "Leiutajateküla Lotte" või
                      "Lotte reis lõunamaale"

Lisaks iga kuu ka ajakiri "Täheke"

3.C klass - I poolaasta


September
     A. Pervik "Kunksmoor"
Oktoober
     Ühe maa muinasjutud sarjast "Saja rahva lood"
November
     A.M.G. Schmidt "Viplala lood" I osa või
     M. Lobe "Vanaema õunapuu otsas"
Detsember
     K. Kass "Samueli võlupadi" või
     A. Kivirähk "Sirli, Siim ja saladused" või
     J. Põldma "Lepatriinude jõulud"

4.C klass - loeme neilt autoritelt


September
     Louis Sachar või Grigori Oster
Oktoober
     Roald Dahl
November
      Mika Keränen või Ilmar Tomusk
Detsember
      Aino Pervik või Piret Raud
Jaanuar
      Wimberg või Heiki Vilep
Veebruar
      Astrid Lindgreni üks Rasmuse raamat
Märts
      Markus Saksatamm
Aprill
      Reeli Reinaus või Kätlin Vainola
Mai
      Eno Raud või Jaanus Vaiksoo

Lisalugemine eriti tublidele:

  • Mira Lobe „Vanaema õunapuu otsas“
  • Annie M. G. Schmidt „Viplala lood I ja II“
  • O. Luts „Nukitsamees“
  • R. Roht „Lugusid loomadest“
  •  J. Rannap „Agu Sihvka annab aru“
  • H. Lofting „Doktor Dolittle“



5.A klass


September
     J. Kross "Mardileib"
Oktoober
     E. Seton-Thompson „Lugusid loomadest“ või R. Roht „Jutte loomadest“
November
      Jakobson „Ööbik ja vaskuss“ või „Puujalaga katk“ või „Suur onu ja väike
      vennapoeg“
Detsember
      Valikteos tänapäeva noorsookirjandusest
Jaanuar
      J. Rannap „Agu Sihvka annab aru“
Veebruar
      E. Raud „Kalevipoeg“
Märts
      L. Lilleste üks teos („Narkodiilerite küüsis“, „Inimröövlid internetis“, „Köhi
      pappi, või muidu…“)
Aprill
      A. Lindgreni üks teos („Röövlitütar Ronja“ või „Vennad lõvisüdamed“ või…)
Mai
      I. Tomuski üks teos („Inglid kuuendas B-s“, „Kriminaalne suvevaheaeg“,
      „Kuuenda a kriminalistid“, „Digipöörane kool“)

5.B klass


September
      A. Lindgren „Meisterdetektiiv Blomkvist"
Oktoober
      J. Kross „Mardileib"
November
      E. Seton-Thompson „Lugusid loomadest" või R. Roht „Jutte loomadest"
Detsember
      Valikteos tänapäeva noosookirjandusest
Jaanuar
      E. Raud „Kalevipoeg“
Veebruar
      Jakobson „Ööbik ja vaskuss" või „Puujalaga katk" või „Suur onu ja väike
      vennapoeg"
Märts
      I. Tomuski üks teos („Inglid kuuendas B-s", „Kriminaalne suvevaheaeg",
      „Kuuenda a kriminalistid", „Digipöörane kool")
Aprill
      J. Rannap „Agu Sihvka annab aru"
Mai
      L. Lilleste üks teos („Narkodiilerite küüsis", „Inimröövlid internetis", „Köhi
      pappi, või muidu…")

5.C klass


September
      E. Seton-Thompson „Lugusid loomadest“ või R. Roht „Jutte loomadest“
Oktoober
      Valikteos tänapäeva noosookirjandusest
November
      J. Kross „Mardileib"
Detsember
      Jakobson „Ööbik ja vaskuss" või „Puujalaga katk" või „Suur onu ja väike
      vennapoeg"
Jaanuar
      I. Tomuski üks teos („Inglid kuuendas B-s", „Kriminaalne suvevaheaeg",
      „Kuuenda a kriminalistid", „Digipöörane kool")
Veebruar
     J. Rannap „Agu Sihvka annab aru"
Märts
      E. Raud „Kalevipoeg“
Aprill
      L. Lilleste üks teos („Narkodiilerite küüsis", „Inimröövlid internetis", „Köhi
      pappi, või muidu…")
Mai
     A. Lindgreni üks teos („Röövlitütar Ronja“ või „Vennad lõvisüdamed“ või…)

6.A klass


September
      Juhan Jaik „Kaarnakivi“ või „Nõiutud Tuks“
Oktoober
      Eno Raud „Kilul oli vilu“ ja Michal Černik „Kes ehmatab ploome“
November
      Robert Louis Stevenson „Aarete saar“ või Roald Dahl „Nõiad“ või üks
      seiklusraamat
Detsember
      Silvia Rannamaa „Kadri“
Jaanuar
      Ferenc Molnár „Pál-tänava poisid“
Veebruar
      Friedrich Robert Faehlmann "Müütilised muistendid"
Märts
      E.Kippel „Meelis“
Aprill
      Valikteos (vali raamat, mis on ilmunud viimase 3 aasta jooksul)
Mai
      Astrid Reinla „Miikael“ või Christine Nöstlinger „Vahetuslaps“ või Mark
      Twain „Tom Sawyer“

6.B klass


September
      A. Lindgreni üks teos („Röövlitütar Ronja" või „Vennad lõvisüdamed")
Oktoober
      Ferenc Molnár „Pál-tänava poisid“
November
      Valikteos tänapäeva noosookirjandusest (vali raamat, mis on ilmunud
      viimase 3 aasta jooksul)
Detsember
      Friedrich Robert Faehlmann "Müütilised muistendid"
Jaanuar
      J. Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer"
Veebruar
      E.Kippel „Meelis“
Märts
      M. Twain „Tom Sawyer“
Aprill
      Robert Louis Stevenson „Aarete saar“ või Roald Dahl „Nõiad“
Mai
      Juhan Jaik „Kaarnakivi“ või „Nõiutud Tuks“

6.C klass


September
      Silvia Rannamaa „Kadri“
Oktoober
      Juhan Jaik „Kaarnakivi“ või „Nõiutud Tuks“
November
      Ferenc Molnár „Pál-tänava poisid“
Detsember
      Robert Louis Stevenson „Aarete saar“ või Roald Dahl „Nõiad“
Jaanuar
      E.Kippel „Meelis“
Veebruar
      M. Twain „Tom Sawyer“
Märts
      Eno Raud „Kilul oli vilu“ ja Michal Černik „Kes ehmatab ploome“
Aprill
      Friedrich Robert Faehlmann "Müütilised muistendid"
Mai
      Valikteos tänapäeva noosookirjandusest (vali raamat, mis on ilmunud
      viimase 3 aasta jooksul)

7.A klass


September
      H. Nõu „Pea suu!” või „Tõmba uttu!“
Oktoober
      A. Vallik „Kuidas elad, Ann?“ või üks noorsooraamat
November
      Valikteos ( I. Soopan „Head pahad poisid“, K. Piiper „Tõde või tegu“)  
Detsember
      Üks luulekogu (kaasaegne noorteluule)
Jaanuar
      Valikraamat (J.Till „Charlie+Leo“ või L. Sachar „Augud“ või K. Priilinn
      „Igavesti sõbrad“)
Veebruar
      J. Tuulik „Vares“
Märts
      Ühe draamateose analüüs
Aprill
      Valikteos (J. Caarder “Apelsinitüdruk”, A. Marshall „Ma suudan hüpata üle
      lompide“)
Mai
      J. Krüss „Tim Thaler ehk Müüdud naer“

7.B klass


September
      J. Tuulik „Vares“
Oktoober
      H. Nõu „Pea suu!” või „Tõmba uttu!“
November
      A. Vallik „Kuidas elad, Ann?“
Detsember
      Valikteos ( I. Soopan „Head pahad poisid“, K. Piiper „Tõde või tegu“)
Jaanuar
      J. Krüss „Tim Thaler ehk Müüdud naer“
Veebruar
      Üks luulekogu (kaasaegne noorteluule)
Märts
      Teatrikülastus + draamateose analüüs
Aprill
      Omal valikul teos, mis välja antud 2017-2020
Mai
      Valikteos (J. Caarder “Apelsinitüdruk”, A. Marshall „Ma suudan hüpata üle
      lompide“)

8.A klass


September
      Noorsooromaan (K. Reimus „Haldjatants“, H. Künnapas
      „Ütlemata sõnad“, M. Karu „Nullpunkt”)
Oktoober
      Antoine de Sant-Exupery „Väike prints“
November
      O. Wilde raamat (mitte sama pealkirjaga pala) "Õnnelik prints"  
Detsember
      Valikteos (vali raamat, mis on ilmunud viimase 3 aasta jooksul)
Jaanuar
      E. Bornhöhe "Vürst Gabriel ehk..." või „Kuulsuse narrid“ või „Tasuja“
Veebruar
      Üks biograafiline teos
Märts
      W. Golding „Kärbeste jumal“
Aprill
      Valikraamat (loe läbi üks kriminaalromaan)
Mai
      L. Koidula "Säärane mulk"

8.B klass


September
      Valikteos (vali raamat, mis on ilmunud viimase 3 aasta jooksul)
Oktoober
      O. Wilde raamat (mitte sama pealkirjaga pala) "Õnnelik prints"  
November
      Antoine de Sant-Exupery „Väike prints“
Detsember
      Noorsooromaan (K. Reimus „Haldjatants“, H. Künnapas
      „Ütlemata sõnad“, M. Karu „Nullpunkt”)
Jaanuar
      Üks biograafiline teos
Veebruar
      W. Golding „Kärbeste jumal“
Märts
      Üks biograafiline teos
Aprill
      L. Koidula "Säärane mulk"
Mai
      Valikraamat (loe läbi üks kriminaalromaan)

9.A klass


September
      A.Kivirähk „Mees, kes teadis ussisõnu“ või „Rehepapp“
Oktoober
      J.D. Salinger „Kuristik rukkis“  või V. Hugo „Jumalaema kirik Pariisis“
November
      A. Kitzberg „Libahunt“
Detsember
      Fr.R. Kreutzwald eepos „Kalevipoeg“
Jaanuar
      Novellikogu (P.Vallak, E.Vilde, A. Gailit, F. Tuglas või E.A. Poe)
Veebruar
      A. Kivikas  „Nimed marmortahvlil“ võiE.M. Remarque „Läänerindel
      muutuseta“
Märts
      Üks biograafiline teos või memuaarid
Aprill
      A. H. Tammsaare "Kõrboja peremees"
Mai
      Noorsooromaan, mis on ilmunud viimase 3 aasta jooksul

9.B klass


September
      Noorsooromaan, mis on ilmunud viimase 3 aasta jooksul
Oktoober
      A.Kivirähk „Mees, kes teadis ussisõnu“ või „Rehepapp“
November
      Fr.R. Kreutzwald eepos „Kalevipoeg“
Detsember
      A. Kitzberg „Libahunt“
Jaanuar
      A. Kivikas  „Nimed marmortahvlil“ võiE.M. Remarque „Läänerindel
      muutuseta“
Veebruar
      Novellikogu (P.Vallak, E.Vilde, A. Gailit, F. Tuglas või E.A. Poe)
Märts
      J.D. Salinger „Kuristik rukkis“  või V. Hugo „Jumalaema kirik Pariisis“
Aprill
      Üks biograafiline teos või memuaarid
Mai
      A. H. Tammsaare "Kõrboja peremees"