Suvine teadusseminar õpilastele ehk Viitnalaager

Head noored!

Kuigi lähenemas on juba kolmas ettearvamatu suvi, sel korral sootuks teistel põhjustel kui eelmised, siis ikkagi on aeg hakata oma tegemisi planeerima.

Kutsume teid taas suvisele teadusseminarile ehk Viitnalaagrisse, mis toimub 17.-19. augustini!

Seminar algab 17. augustil kell 14:00 ja lõppeb 19. augustil kell 13:00. Seminarile on oodatud 8.–12. klasside õpilased. Osalemine, majutus, toit ja transport on tasuta.

Sel aastal on seminari keskne teema MÄLU, mida erinevate valdkondade teadlased oma eriala seisukohalt vaatlevad – osalejad saavad teada, mida erinevates teadusvaldkondades üldse  mäluks peetakse, mille poolest erineb näiteks sipelga ja taevakehade mälu, mida selle all mõistavad näiteks matemaatikud, keemikud, füüsikud, bioloogid, arheoloogid ja psühholoogid. Seminaril esinevad akadeemikud ja teised oma valdkonna tippteadlased Eestis. Osalejad saavad teadlastega koos MÄLU erinevaid aspekte analüüsida, neile vastu vaielda ja arutleda ka muudel huvipakkuvatel teemadel.

Viitnalaager on traditsiooniline üritus, mis on juba aastaid augustikuus Lääne-Virumaal Viitnal toimunud. Koos Õpilaste teadusliku ühinguga korraldab seminari Eesti teaduste akadeemia.
Programmi paneb kokku ÕTÜ eestvedaja Peeter Lorents, korraldusliku poolega tegelevad Margit Lehis ja Terje Tuisk.

Saame näha, millised väljakutsed maailm meile augustis esitab, aga kindlasti saame nende kõigiga koos hakkam, nagu eelmistel suvedel kroonviiruse tingimustes.

Registreeruda saab aadressil: https://bit.ly/viitnalaager2022

Ja pidevalt täienev info on aadressil: https://www.akadeemia.ee/sundmused/opilaste-teadusseminar-2022/

Lisainfot võib küsida ka meilt otse kas emailiga (terje.tuisk@akadeemia.ee, margit.lehis@akadeemia.ee) või helistades (Terje 5110356, Margit 5203270).

Hoidke ennast ja kohtume Viitnal!
Terje, Margit ja Peeter Lorents

Eelmine