XI Miina Härma nimeline võistulaulmine

XI Miina Härma nimeline võistulaulmine toimub 10. veebruaril 2016 kell 11.00.

Helilooja Miina Härma sünnipäeva tähistatakse Kõrveküla koolis igal aastal traditsioonilise võistulaulmisega, kuhu oodatakse mudilas- ja lastekoore Tartu maakonnast, aga ka Tartu linnast. Võistulaulmise eesmärk on edendada koorilaulu traditsiooni ja tutvustada helilooja Miina Härma loomingut.

2016. aastal laulis võistu 5 kooli: Nõo Põhikool (mudilaskoor, juhendajad Imbi Pärtelpoeg ja Katre Kruuse), Luunja Keskkool (lastekoor, juhendaja Eve Paap), Juhan Liivi nimeline Alatskivi Keskkool (lastekoor, juhendaja Eve Koort), Võnnu Keskkool (mudilas- ja lastekoor, juhendaja Merle Linda Kangur) ja Kõrveküla Põhikool (mudilas- ja lastekoor, juhendaja Tiina Kivastik). Mudilaskooride kohustuslik Miina Härma lugu oli "Emakesele" ja lastekoori kohustuslik lugu "Ei saa mitte vaiki olla". Teine lugu tuli valida Arvo Pärdi või Veljo Tormise loomingust. Kolmanda lood said koorid ise valida.

Kooride intonatsiooni, diktsiooni, interpretatsiooni ja üldkõla hindas žürii koosseisus Ele Sonn (Tartu Valla muusikakooli direktor), Külli Lokko (Aasta dirigent 2015, Elleri muusikakooli õppejõud), Astrid Hallik (Tartu maakonna Rahvakultuuri Keskuse rahvakultuurispetsialist). Astrid Hallik on Miina Härma nimelisel võistulaulmisel alati toeks olnud ja kõigil kümnel võistulaulmisel osalenud. Suur aitäh usalduse ja meisse uskumise eest!

Parimaks mudilaskooriks tunnistati sel korral Nõo Põhikool ja parimaks lastekooriks Juhan Liivi nim Alatskivi Keskkool.

Täname kõiki osalejaid, kes leidsid aega ja tahet võistulaulmisel osaleda.

Karin Kilk

Kõrveküla PK infojuht