Esimest aastat koolis

Sten Zaitsev,
Kõrveküla Põhikooli muusikaõpetaja

Sten Zaitsev.

Miks otsustasid õpetajaks saada ja kooli tööle asuda?

Kooli otsustasin tööle asuda enamjaolt just seetõttu, et suur osa õpetajatööst on ise õppimine. Elukestva õppe idee on mulle alati meeldinud ja arvan, et õpilastelt, töökeskkonnalt, sealhulgas kolleegidelt on palju õppida. Õpetajatel on võimalik mõjutada õpilaste elukäiku, olgu seda siis vaid vähesel määral või lausa kogu tulevase elu planeerimisel.

Mis on sinu jaoks suurim väljakutse õpetajatöös ja kuidas plaanid sellega hakkama saada?

Olen mõelnud, kas ja kuidas leian ranguse ja leebuse tasakaalu. Minu haridusteel on olnud õpetajaid, kellest kogu klass lugu pidas, ja ka neid, kellele lihtsalt pähe istuti. Kardan, et just noore õpetajana ei suuda ma algul end piisavalt kehtestada. Olen mitmelt õpetajalt nõu küsinud ja vastuseks saanud alati, et mingit võluvalemit ei ole, kõik tuleb aja ja kogemusega.

Mida ootad algavalt õppeaastalt?

Ootan, et õpetajatöö ei kaotaks minus armastust oma eriala vastu. Lisaks eeldan võib-olla veidi isekalt, et kool on vastutulelik, juhul kui esimesed kuud ei lähe kõige paremini. Olen võtnud suure vastutuse ja loodan, et teadmistest vajaka ei jää.

Mida soovid 1. septembri puhul oma kolleegidele,  Eesti õpetajatele?
Soovin uueks õppeaastaks jõudu ja kannatust ning panen südamele: alles tööturule astunud õpetajad õpivad kogenenumatelt, leiate õpilasi ka oma noorte kolleegide seast!

Õpetaja Julia on tõeliselt visa hing!
Õpetajate võrkpalliturniiri võit