Õpetaja Julia on tõeliselt visa hing!

Kohtla-Nõmme staadionil toimunud 24 tunni jooksus olid hoos tartlased: Julia Rakitina püstitas Eesti rahvusrekordi nii 12 kui ka 24 tunni jooksus, 12 tunni jooksus uuendas rekordinumbreid Rait Ratasepp.

Veebruarikuus viis läänevirulane Moonika Pilli Eesti rekordinumbrid uude sajasse, saades Espoo spordihoone siseringil tulemuseks 203,441 km. Julia Rakitina ületas rekordi peaaegu kahe kilomeetriga, uus tipptulemus on 205,436 km. Isiklikku rekordit uuendas ta enam kui 30 kilomeetriga.

Rakitina ületas senise tippmargi, kui joosta jäi veel tund ja seitse minutit. Selleks ajaks oli ta 308 meetri pikkuse staadioniringi läbinud 661 korda. Selleks, et et saada täis 205 kilomeetrit, jooksis ta veel kuus ringi, seejärel siirdus pesema. Lõpupauguni jäi aega 38 ja pool minutit.

"Lõpus hakkas jalg valutama ja ma kartsin, et ta loobub enne rekordi püstitamist kehaga kaasa töötamast. Seepärast jooksin natuke kiiremini ja aega jäi varuks," rääkis tartlane.

Rakitina püstitas uue Eesti tipptulemuse ka 12 tunni jooksus. Liina Kesamaa poolt kaks aastat tagasi Sillamäel joostud 120,072 km asemel on uuteks rekordinumbriteks 121,044.... https://sport.err.ee/1608991010/kooliopetaja-julia-rakitina-jooksis-oopaevaga-enam-kui-200-kilomeetrit

Tartu Ülikool kutsub teadusõhtule
Esimest aastat koolis