TÜ teaduskoolis korraldatakse alates sügisest kooliõpilastele taas huviringe

Põhikooliõpilased saavad ka käesolevast sügisest alates osaleda Tartu Ülikooli teaduskoolis esmaabi ja keemia huviringides.

Juba 22. septembril toimub esmaabi huviringi „Aita aidata!“ esimene kokkusaamine, kuhu on oodatud kõik 6.–7. klasside õpilased. Ringis saavad õpilased omal käel läbi harjutada erinevaid esmaabi nippe ja trikke. Näiteks õpitakse spetsiaalse nuku peal elustamist, põletushaavade ravimist ja erinevaid sidumise tehnikaid.

Meid ümbritsevast keemiast asutakse katseid välja võluma 31. oktoobril, mil avaneb huviring 8.–9. klasside õpilastele, kel esimesed keemia- ja füüsikatunnid on koolis läbitud. Paukude ja leekide asemel leitakse juhendaja abil viise, kuidas keemiateadmisi rakendada igapäevaelus.

Huviringidele saab pikema pilgu peale heita ja registreeruda Tartu Ülikooli teaduskooli huviringide lehel. Kõik kolm huviringi on osalejatele tasuta ja neid viivad läbi „Talendid Tartusse!“ programmi läbinud Tartu Ülikooli noored.

Lisateave: Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee

Koolibuss Kalja-Lombi piirkonna õpilastele
TÜ teaduskooli e-kursustele registreerimine lõpeb 25. septembril